Skip links

Estetik Diş Tedavisi

Estetik diş hekimliği, ağız içerisinde daha iyi bir gülüş elde etmek için yapılan uygulamaların tümünü içeren diş hekimliği dalıdır.

Estetik Diş Hekimliği

Estetik Diş Tedavisi

Güzel ve parlak bir gülümseme sadece harika görünmekle ve başkalarına mutluluk getirmekle kalmaz, aynı zamanda çevrenize sağlığınızı önemsediğinizi de gösterir. Aynı zamanda daha iyi bir yaşam kalitesi sunar!

Alip Diş olarak bu güzellik, sağlık ve işlev kombinasyonu her hasta için nihai hedefimizdir. Biz buna “estetik diş hekimliği” diyoruz ve bu bakım yaklaşımının neden en iyi sonuçları elde etmenize yardımcı olacağını açıklayacağız.
Estetik diş hekimliği nedir?

Estetik diş hekimliği, dişlerinizi iyileştirmek için sanatı ve bilimi birleştiren bir tedavi yöntemidir. Estetik diş hekimliği şu özelliklere sahip dişlerin düzeltilmesine yardımcı olur:

Eğri Eksik Lekeli Çatlak Yontma

Bazı insanlar yanlışlıkla mükemmel bir gülüşün estetik diş hekimliğinin odak noktası olduğuna inanırlar. Ancak gülüşünüzün görünümünü ve parlaklığını iyileştirmek denklemin bir parçası olsa da, nihai amaç bu değildir.

Bunun yerine, bu bakım felsefesi ağzınızın doğal sağlığına ve işlevine özel önem verir. Diş sağlığı ve zindeliğine yönelik bu odaklanma ile kozmetik ürünlerini harmanlayarak, sonuç doğal olarak güzel, sağlıklı ve uzun ömürlü bir gülümsemedir.

Estetik diş hekimliğinin faydaları

Bu yaklaşımın faydalarını anlamak için bir örneğe bakalım. Gülümsemenizden mutsuz olduğunuzu varsayın – daha parlak ve daha az çarpık olmasını istiyorsunuz. Yalnızca kozmetik bir yaklaşım, simetrik ve görsel olarak çekici (biraz sahte görünmese de), ünlü statüsünde, Chiclet-beyaz bir gülümseme üretebilir.

Gülümseme doğrudur, ancak doğal veya gerçek görünmeyebilir. Estetik bir yaklaşım ise sadece mükemmel bir gülüş üretmekten daha fazlasını yapmaya çalışır.

Doğal özelliklerinize ve kişiliğinize uyan bir gülüş elde etmenizi sağlamak için çeşitli bilimsel teknikleri ve sanatsal becerileri birleştirerek diş sağlığınıza ulaşmanıza yardımcı olur.

Yaygın estetik diş hekimliği teknikleri

Estetik diş hekimliği, rengi atmış ve çatlamış eski bir dolguyu, doğal dişinizle kusursuz bir şekilde karışan daha doğal görünümlü bir dolguyla değiştirmek kadar basit olabilir. Ayrıca, çürük veya hasar görmüş bir dişi bir diş implantı ve doğal görünümlü bir kronla değiştirmek gibi daha karmaşık prosedürleri de içerebilir.

Alpi Diş hastaneleri olarak gülüşünüzü ve sağlığınızı mükemmelleştirmek için 5 farklı estetik diş tedavileri sunmaktayız.

  1. Kaplamalar – Dişlerinizin önüne yapıştırılmış porselen bir kabuk. Boşlukları, lekeleri ve renk değişimlerini, kırıntıları veya çatlakları ve çarpık dişleri düzeltir. Gülüşünüzün şeklini ve işlevini eski haline getirmeye yardımcı olur. Diş kronları – Ciddi şekilde hasar görmüş dişlerin şeklini, işlevini ve rengini eski haline getirmesi için bir kapak. Çürümeyi durdurmaya yardımcı olur ve aynı zamanda dayanıklıdır.
  2. Diş implantları – Çene kemiğinize doğal kök gibi davranmak ve eksik veya hasarlı dişleri eski haline getirmek için yerleştirilen biyouyumlu bir titanyum direk.
  3. Kozmetik yapıştırma – Boşlukları kapatarak, talaşları doldurarak, pürüzlü kenarları düzleştirerek ve dişleri parlatarak diş kusurlarını düzeltir. Minimal invazivdir ve dişleri güçlendirir. Invisalign – Çarpık dişleri düzeltmenin, boşlukları kapatmanın veya çapraşık dişlere daha fazla alan sağlamanın minimal invaziv yolu. Diş sağlığınızı ve temizliği ve gülümsemenize özen gösterme yeteneğinizi artırır.
  4. Protezler – Eksik dişler için güçlü ve stabil çözüm. Çiğneme gibi işlevselliği geri kazandırır ve diş eti hastalığı ve TMJ gibi sorunları en aza indirmeye yardımcı olur.
  5. Diş beyazlatma – Gülüşünüzü parlak ve doğal rengine döndürmenin minimal invaziv ve oldukça etkili yolu.

Sorularınızı hızlıca cevaplamak için WhatsApp üzerinden bize anında ulaşabilirsiniz.